„Jason Becker: ciągle żywy”

Oficjalna strona artysty

Dziś chciałbym Wam zarekomendować film o muzycznym geniuszu, gitarzyście heavymetalowym, wirtuozie i kompozytorze, którego pasji nie powstrzymała nawet choroba. Nazywa się Jason Becker, a film nosi tytuł: Jason Becker: Not Dead Yet.

Jason Becker plakat

Poznaj historię muzyka i nieprzeciętnego człowieka. Jason Becker to wyjątkowo uzdolniony, znany dobrze na scenie heavymetalowej gitarzysta, któremu wróżono karierę na miarę J.Hendriksa i Eddiego Van Halena.

Po nagraniu dwóch albumów z Cacophony i światowej trasie koncertowej przymierzał się nawet do solowej kariery. Jednak nieoczekiwanie natrafił na przeszkodę. W wieku zaledwie 19 lat zdiagnozowano u niego nieuleczalną i postępującą chorobę – stwardnienie zanikowe boczne. Wydawało się, że nie dożyje 25 urodzin. Tymczasem szczęśliwie dwadzieścia lat później od diagnozy wciąż komponuje i cieszy się życiem.

Choroba być może uniemożliwiła mu porozumienie werbalne, ale nie muzyczne.

By usprawnić język komunikacji, Becker korzysta z pomocy komputera podłączonego do mózgu – wzrokiem kieruje kursorem na ekranie – i tak powstają kompozycje artysty.

W codziennych zmaganiach towarzyszą mu rodzina (ojciec opracował system rozpoznawania ruchów gałki ocznej), muzycy i przyjaciele. Do dziś komunikuje się ze światem tylko za pomocą opracowanego przez ojca systemu. Dużo tworzy, co więcej – wywiera twórczy wpływ na innych.

To opowieść o marzeniach i miłości, ale przede wszystkim o sile ducha.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s