Kostkowanie (picking)

kostka

Jednym z często poruszanych tematów jest kostkowanie (picking). Jak to robić żeby było efektywnie i szybko. Recept oczywiście jest wiele, a każdy gitarzysta może powiedzieć o swoim indywidualnym sposobie. I każdy będzie na swój sposób dobry.
Aby uzyskać właściwą jakość kostkowania bardzo ważne jest ułożenie prawej dłoni na mostku oraz sposób trzymania kostki (piórka). Ja preferuję trzymanie w sposób przypominający trzymanie klucza między kciukiem, a zgiętym palcem wskazującym i delikatne skręcenie względem struny, co pozwala na płynniejsze prześlizgiwanie się kostki po strunach. Zachęcam do nauki kostkowania naprzemiennego (alternate picking), ale nie pomijaj kostkowania w dół (downpicking) – bardzo wiele sekwencji w rocku, metalu kostkowanych jest właśnie w ten sposób (znasz na pewno zespół Metallica zobacz jak oni to robią ).

Abyś mogła/mógł rozpocząć naukę kostkowania proponuję Ci kilka ćwiczeń – koniecznie wykonuj je z metronomem. Pobierz do pliku lub wydrukuj plik pdf: Ćwiczenia do kostkowania cz 1

diagram-kostkowanie

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s